Lech Poznań pewnie wygrał z Jagiellonią Białystok

Lech Poznań rozgromił na własnym boisku Jagiellonię Białystok aż 5:1 w ramach 27. kolejki Ekstraklasy.

Dla Lecha było to bardzo ważne spotkanie – po ostatnich niepowodzeniach praktycznie grał o zachowanie szans na tytuł mistrzowski.

Na trybunach Stadionu Miejskiego w Poznaniu zasiadło prawie 30 tysięcy kibiców. Piłkarze zadbali, by nie brakowało emocji na boisku.

Zaczęło się od gola dla gości. Już w 18. minucie na prowadzenie Jagiellonię wyprowadził Arvydas Novikovas. Na wyrównanie trzeba było czekać 21 minut, gdy gola dla Kolejorza strzelił Christian Gytkjaer.

Po przerwie, wynik podwyższył Emir Dilaver w 54. minucie. W 78. minucie sędzia podyktował “jedenastkę” dla Kolejorza, którą pewnie wykorzystał Jevtić.

Lechici nie zamierzali zwalniać tempa – w 85. minucie na 4:1 strzelił Kamil Jóźwiak, a gości “dobił” Łukasz Trałka w 89. minucie.