Kilka centymetów za dużo - pociąg uderzył w samochód, który stał przy przejeździe kolejowym

Autor: AK fot. Info Skalmierzyce, Kalisz 112

O dużym szczęściu może mówić kierowca samochodu marki Fiat Cinquecento, w którego przód pojazdu uderzył pociąg relacji Kalisz - Wrocław. Mężczyzna przeżył bliskie spotkanie z potężną maszyną. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem, miejscowości Ociąż, w gminie Nowe Skalmierzyce.

Informacja o wypadku dotarła do służb około godziny 18:30, 10 marca. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Ociąż, pociąg osobowy relacji Kalisz-Wrocław, uderzył w przód samochodu osobowego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 60-letni kierowca chciał sprawdzić, czy nic nie nadjeżdża i podjechał do przejazdu, po czym się zatrzymał. Niestety, podjechał za blisko, przez co w przód jego pojazdu uderzył rozpędzony pociąg.

Wezwani na miejsce ratownicy mówią, że kierujący miał bardzo dużo szczęścia - ze zdarzenia wyszedł niemal bez szwanku, choć zwykle, takie wypadki kończą się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią kierowcy. W tym przypadku, 60-latek był w stanie opuścić pojazd o własnych siłach.

Obrażeń nie odnieśli także pasażerowie pociągu, jednak z uwagi na uszkodzenie składu, nie mógł on kontynuować jazdy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA