Halowy mistrz świata, Jakub Krzewina, odwiedził Poznań!

Autor: AK vid. x-news

Jakub Krzewina, halowy mistrz świata z Birmingham w sztafecie 4x400 metrów, odwiedził Poznań, gdzie pojawił się m.in. na stadionie Lecha Poznań, którego jest ogromnym fanem.

Jakub Krzewina stał się polskim bohaterem podczas zakończonych niedawno Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiejatletyce, które odbywały się w Birmingham. Biegnący jako ostatni w polskiej męskiej sztafecie 4x400 metrów wyprzedził reprezentanta Stanów Zjednoczonych i przyczynił się nie tylko do wywalczenia złota, ale także ustanowienia halowego rekordu świata.

Krzewina przyznaje, że swoją przygodę sportową rozpoczął od... piłki nożnej. Ostatecznie jednak, postawił na biegi, co jak widać, bardzo się opłaciło. Na swoim koncie ma nie tylko tegoroczne złoto, ale także wicemistrzostwo Europy z 2016 roku i brązowy medal z mistrzostw Europy w 2014 roku. Podczas Halowych Mistrzostw Europy w 2015 roku, zdobył z kolegami z reprezentacji srebrny medal.

Sukcesy odnosił już jako junior - złoty medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2009 roku oraz wicemistrzostwo Europy w 2011 roku.

W Poznaniu znany jest jako kibic Kolejorza, dlatego do stolicy Wielkopolski ma ogromny sentyment. Dzisiaj, odwiedził m.in. Stadion Miejski w Poznaniu, gdzie zawodnicy przywitali go gromkimi brawami. Od klubu otrzymał także pamiątkową koszulkę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA