Rusza budowa drugiego z budynków w ramach kompeksu Nowy Rynek

Autor: AK fot. Skanska
REKLAMA

Rozpoczęła się budowa drugiego budynku kompleksu Nowy Rynek, który powstaje na terenach po dawnym dworcu PKS, u zbiegu ulic Matyi i Wierzbięcice. Do użytku ma być oddany w III kwartale przyszłego roku. Docelowo, Nowy Rynek ma mieć zabudowę o różnych funkcjach, a także stanowić przestrzeń dla mieszkańców i turystów.

W sierpniu 2017 roku, rozpoczęła się budowa pierwszego z biurowców, który ma mieć powierzchnię około 25 tysięcy metrów kwadratowych. Drugi obiekt, który właśnie zaczyna być budowany, będzie miał prawie 12 tysięcy metrów kwadratowych. Pierwsze dwa obiekty zaprojektowane zostały przez Maćków Pracownia Projektowa.

Nowy Rynek powstaje na powierzchni 3,8 ha i ma być połączeniem interesów biznesu, mieszkańców i turystów, stając się miejscem relaksu, rekreacji, rozrywki i spotkań.

Całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie 100 tysięcy mkw, z czego w trwającej, pierwszej fazie zabudowy, powstanie 25 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej.

Docelowo, Nowy Rynek tworzyć ma pięć budynków, w których znajdą się zarówno biura, jak i kawiarnie. Całość uzupełni otwarta, nowoczesna przestrzeń, która ma zachęcić do spędzania tam czasu wolnego. Kompleks ma spełniać wymogi certyfikatu „Obiekt bez barier”, czyli być dostosowany do potrzeb osób starszych, niepełnosprawnych, rodziców z dziećmi oraz nieposługujących się językiem polskim

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA