"Gdybyśmy mogli zamieszkać w książce" - duże zainteresowaniem konkursem dla uczniów

Autor: AK
REKLAMA

Od 23 do 25 marca, w Poznaniu odbywać się będą XVII Poznańskie Targi Książki Pegazik. Jak co roku, zorganizowano także ogólnopolski konkurs dla uczniówszkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wpłynęło ponad 800 zgłoszeń!

Konkurs odbywa się co roku, od 14 lat. Pierwsza edycja upłynęła pod hasłem "List do ulubionego pisarza". W tym roku, tematem było "Gdybyśmy mogli zamieszkać w książce".

Każdy czytelnik zwrócił uwagę na to, że niektóre książki "wciągają" tak bardzo, że aż chciałby wejść do środka i wziąć udział w toczącej się akcji, przeżywając przygody wraz z głównymi bohaterami.

Zadaniem konkursowym było napisanie przez uczniów pracy na ten temat. Gdyby mogli, to przenieśliby się do baśni, a może do legendy? Czy byłaby to książka przygodowa czy podróżnicza? W jakim okresie rozgrywałaby się akcja - wśród średniowiecznych rycerzy czy może przyszłości w kosmosie?

Prace miały mieć maksymalną objętość dwóch stron formatu A4. Można je było składać do 15 lutego. Okazało się, że konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem - wpłynęło aż 818 wypracowań!

Jury będzie oceniać teksty z podziałem na poszczególne grupy wiekowe. Ogłoszenie wyników nastąpi w trakcie XVII Poznańskich Targów Książki Pegazik, czyli w dnaich 23-25 marca. Najciekawsze i najoryginalniejsze prace zostaną nagrodzone dyplomami i książkami.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA