W Poznaniu powstanie Park Kulturowy Stare Miasto

Autor: AK
REKLAMA

To już pewne - w Poznaniu powstanie Park Kulturowy Stare Miasto. Ma on pomóc w zachowaniu ładu przestrzennego i kulturowego dziedzictwa i krajobrazu na terenie Starego Miasta. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, radni przyjęli uchwałę powołującą Park.

Park Kulturowy jest formą ochrony krajobrazu i dziedzictwa kulturowego. Dokument reguluje kwestie, które pozwalają na utrzymanie ładu przestrzennego w okolicy. Odnosi się m.in. umieszczania i wyglądu reklam, szyldów, ogródków gastronomicznych, a tym samym, polega na ograniczeniu ilości banerów i billboardów, które przysłaniają architekturę i szpecą przestrzeń.

Określona jest również np. polityka prowadzenia remontów, kolor elewacji czy sposób lokalizowania urządzeń oraz miejsc, w których można handlować. Wszystko po to, by wyeksponować nie tylko zabytki, ale także przestrzeń wokół nich, która również jest miejskim dziedzictwem kulturowym.

Park Kulturowy Stare Miasto ma mieć powierzchnię niemal 40 ha i być ograniczony ulicami: Solna, Wolnica, Małe Garbary, Garbary, pl. Bernardyński, Podgórna i al. Marcinkowskiego.

Podczas dzisiejszego głosowania, za jego powstaniem opowiedziało się 27 radnych, trzech było przeciw i trzech wstrzymało się od głosu.

Gdy uchwała wejdzie w życie, przedsiębiorcy będą mieli rok na dostosowanie swoich lokali do wytycznych Parku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA