CK Zamek przedstawił plany na 2018 rok

Autor: AK
REKLAMA

Działania edukacyjne mają być tegorocznym głównym celem CK Zamek. Program będzie obejmować wszystkie najważniejsze dziedziny kultury. Wśród wydarzeń, znalazły się zarówno te małe jak i duże.

Podczas konferencji prasowej, CK Zamek przedstawiło dane za ubiegły i plany na obecny rok. W 2017 roku, w Zamku pojawiło się prawie 600 tysięcy odwiedzających. Przez 12 miesięcy zorganizowano 50 wystaw, 133 spektakle, 89 koncertów, 1960 pokazów filmowych i 115 spotkań.

Zdecydowanie wydarzeniem i największym sukcesem ubiegłego roku była wystawa "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”. Przyniosła nie tylko ogromne zainteresowanie, ale także promocję i podniesienie prestiżu dla CK Zamek.

Podczas konferencji, dyrektorka CK Zamek, Anna Hryniewiecka podkreślała, że Centrum zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności jaka ciąży na placówce, a także, jak dużym wyzwaniem jest ciągła obserwacja i odpowiednie reagowanie na rzeczywistość, by dostosować ofertę do potrzeb gości.

Tegoroczny program obejmie wszystkie najważniejsze dziedziny kultury, by w kompleksowy sposób zapewnić ofertę dla jak największej liczby odbiorców. Szczególny nacisk postawiony będzie na działania edukacyjne.

W planach znalazły się zarówno małe jak i duże projekty, w tym spotkania, prezentacje, warsztaty i festiwale.

Wśród realizacji znalazły się m.in. wystawa „Akupunktura Miasta”, która rozpocznie się już na początku marca. Zaprezentowane zostaną najciekawsze projekty, które ulepszają przestrzeń publiczną. Wystawie towarzyszyć będą dyskusje i wykłady.

Z kolei na początku kwietnia rozpocznie się trzecia edycja „Niekongresu Animatorów Kultury” - tym razem, pod hasłem „Siła współpracy”. Udział wezmą w nim m.in. animatorzy, edukatorzy, samorządowcy i lokalni działacze.

W maju, miłośnicy literatury będą mieli okazję do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Fabuły, podczas którego odbywać się będą m.in. wieczory autorskie, zajęcia edukacyjne i panele dyskusyjne.

Czerwiec to czas, w którym już po raz jedenasty odbywać się będzie Festiwal Ethno Port Poznań. W tym roku, na scenie pojawią się również muzycy prezentujący m.in. pieśni w języku arabskim i korsykańskim.

Z kolei fani szklanego ekranu z pewnością ucieszą się z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Off Cinema”, który zaplanowany jest w dniach 17-21 października. Poza pokazami filmowymi, w programie znajdą się m.in. koncerty filmowo-muzyczne, panele dyskusyjne, warsztaty i spotkania z twórcami.

CK Zamek dołączyło również do placówek, które zaangażowane są w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym celu, realizowany będzie projekt „Pochwała Wolności”, który ruszy już w marcu.

W ramach cotygodniowych spotkań „Wspólne Niedziele na Zamku”, gośćmi będą m.in. obrońcy praw dziecka, obrońcy praw kobiet, ekolodzy, eksperci z zakresu ekonomi społecznej oraz przedstawiciele stowarzyszeń opiekujących się np. osobami niepełnosprawnymi, chorymi, starszymi i trudną młodzieżą.

Jesienią, z okazji obchodów, organizowane będą również wystawy tematyczne „Wolność” oraz "Pokój na świecie zaczyna się przy rodzinnym stole”.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA