Poznańscy inspektorzy kontrolują autokary i autobusy. Nieprawidłowości nie brakuje

Autor: AK fot. witd

W czasie ferii, wiele dzieci i młodzieży korzysta z możliwości uczestnictwa w zajęciach dodatkowych czy wyjazdów za miasto. Ważne, by dojechały na miejsce bezpiecznie. Właśnie dlatego, inspektorzy transportu drogowego z Poznania, zwiększyli w ostatnim czasie ilość kontroli autobusów i autokarów.

W piątek, 9 lutego, młodzież uczestniczyła w zajęciach z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Na warsztaty, uczniowie dowożeni byli autokarami. Inspektorzy wykorzystali okazję, by sprawdzić stan techniczny pojazdów.

Okazało się, że w jednym z autobusów ujawniono niesprawność układu hamulcowego. Schodziło z niego ciśnienie, co było zagrożeniem dla bezpieczeństwa podróżnych. Kierowca oraz przewoźnik musieli zorganizować autokar zastępczy. To jednak nie było takie proste, ponieważ inni kierowcy… nie chcieli pojawić się w miejscu, gdzie prowadzone są kontrole.

Ostatecznie, kierowca autokaru otrzymał zgodę na warunkowy dojazd do warsztatu w celu usunięcia usterki. Dzieci musiały poczekać na transport zastępczy.

To nie jedyne nieprawidłowości wykazane w ostatnich dniach. Podczas kontroli autobusu, którym przewożone były dzieci na basen, poznańscy inspektorzy stwierdzili brak fotela pasażera oraz wystający metalowy element, który stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa. W tym przypadku, zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA