Poznań wysoko oceniony przez agencję ratingową Moody's

Autor: AK fot. MC

Poznań otrzymał ocenę A3 z perspektywą stabilną w ocenie agencji ratingowej Moody’s. Świadczy to o dobrej kondycji finansowej miasta.

Dobra ocena miasta jest sygnałem m.in. dla inwestorów i banków, że Poznań ma dużą zdolność regulowania zobowiązań, a miejski budżet jest stabilny.

Agencja Moody’s oceniła, że zadłużenie miasta jest umiarkowane, a finanse miejskie mają dobre wyniki operacyjne. Pozytywnie na budżet wpływa lokalna gospodarka. Spodziewany jest również wzrost w dochodach miasta, dzięki dobrej perspektywie wzrostu gospodarczego i przy dużej korelacji między dochodami z podatków a gospodarką.

Dodatkowo, agencja zauważyła w komentarzu do oceny, że Poznań jest jednym z najsilniejszych ośrodków gospodarczych w Polsce. Zwrócono również uwagę na najniższy poziom bezrobocia w kraju oraz wskaźnik PKB na mieszkańca, który jest dwa razy wyższy od średniej krajowej.

„Wysoka ocena ratingowa jest ważna, gdyż pozwala m.in. na zaciąganie przez miasto kredytów na korzystniejszych warunkach, np. na finansowanie inwestycji dofinansowanych ze środków unijnych. Z drugiej strony opinia agencji ratingowej potwierdza dobrą kondycję finansów miasta oraz gospodarki miejskiej, co z kolei nie jest bez znaczenia dla mieszkańców lub potencjalnych inwestorów planujących inwestować w mieście.”
Piotr Husejko, dyrektor Wydziału Budżetu i Kontrolingu Urzędu Miasta Poznania

Agencja ratingowa Moody’s jest uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych, wiarygodnych i znaczących na świecie. Wysoka ocena dla Poznania utrzymuje się od 2006 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA