Niemal 43 tysiące interwencji w sprawie nieprawidłowego parkowania w 2017 roku

Autor: AK fot. straż miejska

Nieprawidłowo zaparkowane samochody, to niestety zmora poznańskich ulic. Tylko w ubiegłym roku, strażnicy miejscy interweniowali w tej sprawie prawie 43 tysiące razy. By zmniejszyć ilość nieprawidłowych zachowań kierowców, straż zapowiada częstsze kontrole najbardziej newralgicznych miejsc.

Samochody pozostawione poza wyznaczonymi miejscami, w bramach, na przejściach dla pieszych, na chodnikach i trawnikach - to niestety codzienność na poznańskich ulicach, szczególnie na terenie Starego Miasta oraz w okolicy starej zabudowy Jeżyc, Grunwaldu i Wildy, a więc w rejonie Strefy Płatnego Parkowania.

W ubiegłym roku, w sprawie nieprawidłowego parkowania, straż miejska interweniowała prawie 43 tysiące razy, z czego ponad 29,5 tysięcy było wynikiem zgłoszeń otrzymanych od mieszkańców.

Straż miejska stara się zmniejszać ilość nieprawidłowych zachowań wśród kierowców, a jedną z metod jest skuteczne karanie tych, którzy się takich dopuszczają. Kilka razy w miesiącu, strażnicy przeprowadzają wzmożone działania, podczas których sprawdzane jest każde, nawet najmniejsze wykroczenie, które powoduje uciążliwości lub zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

Strażnicy mają nadzieję, że w ten sposób uda się zwiększyć dyscyplinę kierowców i skutecznie zniechęcić do popełniania wykroczeń, a tym samym, umożliwić swobodne i bezpieczne korzystanie z dróg przez wszystkich uczestników ruchu.

Podczas akcji, funkcjonariusze zwracają również m.in. czytelność oznakowania, a także czystość jezdni i chodników oraz zalegające w okolicy wraki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA