Na Szczepankowie powstanie siłownia zewnętrzna, a kompleks Rusałka przejdzie modernizację

Autor: AK fot. PIM

W Poznaniu przybywa miejsc, w których można aktywnie i rekreacyjnie spędzić czas. Już niedługo, na Szczepankowie powstanie siłownia pod chmurką, a kompleks Rusałka przejdzie modernizację.

Siłownia zewnętrzna zaplanowana jest przy ul. Szczepankowo. W planie, jest montaż m.in. steppera, nart biegówek, prasy nożnej oraz „wioślarza”. Nie zabraknie również poręczy i drążków do ćwiczeń.

Teren wokół, w tym ścieżki i plac, zostanie utwardzony. Odpocząć będzie można na ławkach oraz dekoracyjnych murkach, które będą pełnić funkcję siedzisk. Całość ma być otoczona zielenią, a na terenie pojawią się kosze na śmieci, by utrzymać czystość wokół.

Z kolei modernizacja kompleksu na Rusałce polegać będzie m.in. na wymianie poszycia pomostu oraz dodatkowym zabezpieczeniu istniejącej metalowej konstrukcji. Dojście do pomostu będzie wykonane z kostki betonowej.

Pojawi się również siłownia zewnętrza, z zestawem poręczy i uchwytów, które pomogą przy treningu street workoutu.

Atrakcją będzie również linarium, natomiast całość otoczona będzie zielenią. W okolicy pojawią się również stojaki na rowery, a odpocząć będzie można na ławkach. Bezpieczniej będzie dzięki nowemu oświetleniu, które powstanie w parku i wzdłuż głównej alei.

Na zakończenie robót, wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 170 dni od dnia podpisania umowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA