Kolejny przetarg na budowę pływalni na os. Piastowskim

Autor: AK fot. ATJ Architekci

Nowa pływalnia na os. Piastowskim w końcu powstanie? Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonanie robót budowlanych. Jeśli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowy obiekt będzie gotowy w przyszłym roku.

Przebudowa krytej pływalni na os. Piastowskim to jedna z tych inwestycji, które można zaliczyć do grupy „nie kończących się”. Obiekt od lat wymagał modernizacji, dlatego ostatecznie podjęto decyzję, że stara pływalnia zostanie rozebrana, a w jej miejsce powstanie nowa.

Pierwsze rozbiórka obiektu, planowana była na… grudzień 2016 roku. Pływalnia jednak nadal stoi. Według kolejnego harmonogramu prac, rozbiórka miała rozpocząć się w styczniu 2018 roku.

Teraz, Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły kolejny przetarg na budowę obiektu. Wykonawca będzie musiał wyburzyć starą pływalnię i wybudować nową, dbając m.in. o wszystkie instalacje i wyposażenie, a także zagospodarowanie terenu.

Na wszystko, będzie miał 470 dni od dnia podpisania umowy. Oznacza to, że jeżeli tym razem wszystko odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem, nowa pływalnia będzie gotowa w przyszłym roku.

Obiekt ma mieć m.in. sportowy basen pływacki o długości 25 metrów, basen do nauki pływania, łaźnię parową i saunę fińską, a także salę fitness, szatnię i kawiarnię.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA