Dom Studencki Hanka ponownie otwarty. Nowoczesny i zmodernizowany

Autor: AK fot. Biuro Prasowe UAM; Mateusz Malinowski
REKLAMA

Jeden z najsłynniejszych akademików w Poznaniu, Dom Studencki Hanka, został ponownie otwarty po gruntownym remoncie i modernizacji. Studenci UAM mają do dyspozycji nowoczesny i bezpieczny budynek.

Budynek, w którym mieści się DS Hanka ma 90 lat. Pierwszy studenci wprowadzili się tam w 1927 roku, choć budowa oficjalnie została zakończona dopiero 2 lata później.

Roboty budowlane związane z gruntowną modernizacją ropoczęły się w marcu 2016 roku. Inwestycja kosztowała 40 500 000 złotych.

Do dyspozycji studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza jest 200 miejsc w 106 pokojach jednoosobowych oraz 47 pokojach dwuosobowych. Wszystkie posiadają indywidualne łazienki z WC i prysznicem. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnospranych. Mieszkańcy mają również do dyspozycji kuchnie.

Obiekt posiada także stołówkę studencką oraz pomieszczenia rekreacyjno-sportowe i administracyjne.

Budynek wyposażono m.in. w system monitoringu wizyjnego, system sygnalizacji włamania i napadu, system sygnalizacji pożaru, oświetlenie awaryjne oraz system przyzywowy w pokojach i toaletach dla osób niepełnosprawnych.

Chętni, którzy chcą zamieszkać w kultowym i odnowionym akademiku, mogą składać wnioski w dziale nauczania w Collegium Minus od 1 marca.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA