Centrum Warte Poznania staruje po raz siódmy

Autor: AK fot. MC

Wystartowała siódma edycja konkursu "Centrum Warte Poznania", w ramach którego, można otrzymać dofinansowanie na realizację zadań, które ożywią przestrzeń śródmieścia. Tegoroczną pulą dotacji jest ponad 300 tysięcy złotych.

Konkurs odbywa się już od siedmiu lat i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Część projektów na stałe wpisało się w ofertę kulturalną Poznania.

Do tej pory, w ramach "Centrum Wartego Poznania" powstał m.in. słynny mural na Śródce, Otwarta Strefa Kultury na Łazarzu czy kina plenerowe. W ostatnich latach, dużą popularnością cieszą się również propozycje związane z historią miasta, np. w postaci spacerów z przewodnikiem czy gry miejskiej.

Miasto liczy na wiele ofert skierowanych do różnych grup społecznych i wiekowych. Szczególnie na oferty dla rodzin z dziećmi, młodzieży i seniorów.

Do konkursu mogą przystąpić osoby fizyczne i prawne, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz firmy. Przedstawione pomysły na działania mają aktywizować mieszkańców.

W tym roku, do rozdania jest 350 tysięcy złotych, z czego na jeden projekt, dofinansowanie może wynieść maksymalnie 50 tysięcy złotych.

Prace konkursowe należy składać w Biurze Podawczym UMP do 5 marca. Dodatkowo należy przesłać także wersję elektroniczną na adres konkurs_cwp@um.poznan.pl.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA