Ponad 140 projektów, które ubarwią Poznań w ramach dwóch konkursów dotacyjnych

Autor: AK

Ponad 140 projektów kulturalnych wybrano w ramach dwóch z trzech konkursów dotacyjnych na działania kulturalne, które przedstawiły organizacje pozarządowe. Miasto Poznań wyda na nie prawie cztery miliony złotych.

Miasto z roku na rok stara się przeznaczać coraz więcej funduszy na wspieranie projektów społecznych i organizacji pozarządowych. Coraz częściej dostrzegają to także sami zainteresowani, którzy coraz liczniej zgłaszają swoje propozycje w konkursach.

Zakończyły się dwa z trzech konkursów dotacyjnych, które odbywają się co roku. W tym roku, zgłoszono niemal 400 projektów, z których wybrano 141.

Z pewnością cieszyć może także fakt, że coraz więcej zgłoszeń pochodzi także od organizacji spoza Poznania. W tym roku, Festiwal Teatrów Studenckich START przeniesie się do stolicy Wielkopolski, choć dotychczasowe cztery edycje odbywały się w Warszawie.

Miasto chce jednak skupić się przede wszystkim na pomysłach lokalnych.

"Naszym celem jest jednak przede wszystkim nie przegapić rodzących się w samym Poznaniu inicjatyw twórczych, nowych pomysłów na wykorzystanie istniejących przestrzeni, a przede wszystkim młodych ludzi, którym nawet niewielka dotacja pomoże rozpocząć działalność dla mieszkańców"
Justyna Makowska, dyrektor Wydziału Kultury UMP

Wśród projektów, które otrzymają dotację znalazły się m.in. "Mobilny Dom Kultury Wilczak", "Cykl wystaw i działań edukacyjnych w Rodriguez Gallery", "Poznańska Piętnastka - koncerty dla Poznania", "Warsztaty Justyny Sobczyk dla osób z niepełnosprawnością i instruktorów teatralnych", "Szkoła widza", "Chawerim. Poznańscy Żydzi" i "Magia Poznania. Część 1. Tajemnica Opery".

Wsparcie finansowe przeznaczone będzie również na wyjazdy zagraniczne poznańskich artystów. Otrzymają je m.in. Acid Drinkers, Biff, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Polska-Ukraina" oraz dwa chóry, które biorą udział w kongresie "Pueri Cantores" w Barcelonie.

W ramach priorytetu 5., dotację otrzyma ponad 30 wydarzeń o charakterze międzynarodowym i ogólnopolski, w tym m.in. "Enter Music Festival", "RVK - POZ Music Festival" i "Izotop".

Na 141 projektów, Poznań wyda 3 900 000 złotych. Trwa ocena ofert w trzecim konkursie w ramach priorytetów 6 i 7, odnoszących się do pamięci historycznej i tradycji kulturowych oraz działań z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego i odzyskania niepodległości. Wyniki mają być znane w połowie marca.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA