Największa w historii powiatu poznańskiego inwestycja drogowa pokazana z perspektywy drona

Autor: AK fot/vid. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Obejmuje trzy gminy: Swarzędz, Kleszczewo i Kostrzyn, ma niemal 7 kilometrów długości i jest największą w historii powiatu poznańskiego inwestycją drogową. Trwa przebudowa drogi powiatowej numer 2410P, na odcinku od Zalasewa, przez Gowarzewo do Kleszczewa.

Przebudowywana jest droga od ul. Olsztynowej w Zalasewie do węzła S5 w Kleszczewie. Prace trwają już od ubiegłego roku i do tej pory, wykonano m.in. podbudowę zasadniczą z kruszywa łamanego na niemal 4 tysiącach metrów kwadratowych oraz asfaltu na prawie 3 tysiącach metrów. Na 7 tysiącach metrów kwadratowych wykonano także warstę wyrównawczą.

Inwestycja prowadzona jest na odcinku 6,8 kilometra. Obejmuje nie tylko wykonanie nowej nawierzchni, ale także poszerzenie jezdni do siedmiu metrów, budowę ścieżki rowerowej i chodników, a także wykonanie odwodnienia drogi.

Przebudowane zostaną również skrzyżowania, z czego dwa zamienione zostaną na ronda.

Inwestycja ma sprawić, że jazda drogą powiatową będzie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Przejścia dla pieszych, skrzyżowania, przejazdy dla rowerów i przystanki autobusowe, będą dodatkowo oświetlone.

Przebudowa to koszt ponad 25 milionów złotych, z czego 16 milionów pochodzi z dofinansowania z WRPO 14+. Całość ma być gotowa jeszcze w tym roku. Jest to największa w historii powiatu inwestycja drogowa.

Starostwo Poznańskie udostępniło nagranie z drona, które pokazuje przebudowywany odcinek.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA