Prawie 400 metrów kwadratowych i 30 tysięcy książek - Naramowice z nowoczesną biblioteką

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Tysiące filmów, płyt CD, audiobooków, a przede wszystkim, 30 tysięcy książek - tak prezentuje się nowa filia Biblioteki Raczyńskich, która powstała przy ul. Rubież na Naramowicach. Znalazło się tam także miejsce na kącik dla dzieci oraz na... XBoxa.

Nowa placówka jest największą z dotychczasowych filii Biblioteki Raczyńskich. Ma około 400 metrów kwadratowych powierzchni, z czego aż 22 przeznacozno na salę poświęconą działalności kulturalnej. Co więcej, całość zaprojektowano tak, by po połączeniu z czytelnią, przestrzeń na spotkania mogła być powiększona do 50 metrów kwadratowych.

" Biblioteka to nie tylko budynek, do którego przychodzi się po książkę. To miejsce spotkań i rozmów. Dlatego tak ważne jest, by była odpowiednio zaprojektowana i wyposażona. Jest tu 30 tysięcy książek, mam nadzieję, że będą one wypożyczane i będą krążyć wśród mieszkańców."
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Przy projektowaniu biblioteki pomyślano również o najmłodszych, dla których powstał kącik malucha ze spacjalnymi regałami i wygodnymi poduszkami. Idąc z duchem czasu, postanowiono również stworzyć miejsce, w którym można... pograć na Xboxie.

Możliwe jest również przeprowadzanie specjalnych lekcji bibliotecznych. Specjalną ofertę przygotowano dla szkół i przedszkoli. Zarówno w czasie ferii zimowych jak i wakacji letnich, pracownicy biblioteki będą przeprowadzać wspólne czytania oraz warsztaty plastyczne.

Placówka ma być również lokalnym miejscem kultury. Od września do grudnia, odbywać się tam będzie cykl CZYTATY, skierowanego do rodziców i dzieci. Planowane są również prelekcje dla młodzieży i dorosłych oraz spotkania autorskie.

Poza 30 tysiącami książek, użytkownicy mają również do wyboru m.in. ponad 3 tysiące audiobooków, słuchowisk, muzyki i filmów. Księgozbiór ma być na bieżąco uzupełniany o nowości wydawnicze.

Biblioteka na Naramowicach była planowana od dawna. Powstała na parterze budynku przy ul. Rubież 14A/37. Czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-19:00 oraz w soboty od 9:00 do 15:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA