Poznań w czołówce najatrakcyjniejszych dla inwestorów polskich miast

Autor: AK

Poznań jest jednym z najatrakcyjniejszych polskich miast pod względem nowych inwestycji - tak wynika z raportu „Business Enviroment Assessment Study”.

Jak wynika z raportu, około 16% inwestorów chciałoby ulokować w stolicy Wielkopolski swój kapitał. W 10-stopniowej skali, Poznań uzyskał a 6,9 punktu, dzięki czemu znalazł się w czołówce polskich miast.

Mocnymi stronami Poznania są przede wszystkim silna baza edukacyjna zarówno pod kątem liczby studentów i absolwentów jak i jakości kształcenia. Wysoko oceniane jest także położenie pod względem logistyki oraz dobre połączenia z Berlinem i Warszawą.

Inwestorzy wysoko cenią również duża dostępność, cena i jakość powierzchni biurowych. Obecnie, poznański zasób szacuje się na około 450 tysięcy metrów kwadratowych.

„Business Environment Addessment Study” skupia się na badaniu potencjału inwestycyjnego największych polskich miast. Wśród badanych czynników znajdują się m.in. wysokość wynagrodzenia, potencjał biznesowy, ocena lokalizacji, poziom infrastruktury oraz dostępność przyszłych pracowników.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA