Poznań inwestuje w młodych sportowców

Autor: AK fot. UMP

Niemal 5,5 miliona złotych Poznań przeznaczy w tym roku na kluby sportowe w ramach Młodzieżowych Centr Sportu. Miasto chce kontynuować inwestowanie w rozwój młodych sportowców.

Ze 121 Młodzieżowych Centr Sportu na terenie Poznania, korzysta 5,5 tysiąca osób. W 70 klubach sportowych, młodzież może wybierać spośród 37 dyscyplin.

Jak zauważają władze miejskie, inwestowanie w młodych sportowców przynosi efekty. W ministerialnym systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, stolica Wielkopolski uplasowała się na drugiej pozycji, tuż za Warszawą.

Sukces, to nie tylko osiągnięcia i wyniki w rywalizacjach. To także fakt propagowania aktywnego trybu życia, rozwoju, rywalizacji, budowania właściwych nawyków i zwiększania zainteresowania sportem u dzieci i młodzieży.

„Musimy odciągnąć młodzież od komputerów i innych zagrożeń, związanych z postępem technologicznym. Najbardziej może w tym pomóc sport, który uczy dyscypliny i organizacji czasu, narzuca odpowiedni styl życia. To też doskonały sposób na skanalizowanie emocji młodych ludzi. Lepiej, że ćwiczą pod okiem trenera, niż biją się na ulicy”
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania


W 2018, na Młodzieżowe Centra Sportu, Poznań przeznaczy 5 400 000 złotych, z czego 200 tysięcy będzie przeznaczone na modernizację bazy sportowej. Najwięcej funduszy, otrzymają kluby, które osiągają największe sukcesy, czyli m.in. OŚ AZS Poznań, KS AZ AWF Poznań, KS Warta Poznań, KS Posnania Poznań, KS Energetyk Poznań i WKS Grunwald Poznań.

Poznań wspiera sportowców także poprzez system stypendialny, finansowania nauki pływania, organizację Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Animatora Sportu Szkolnego, a także akcji Trener Osiedlowy, która co roku dofinansowywana jest z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA