Poznań przeznaczył 16 mln złotych na remonty i wyposażenie placówek medycznych w 2017 roku. W tym roku, wyda o wiele więcej

Autor: AK

W 2017 roku, Poznań wydał na remonty i wyposażenie placówek szpitali 16 milionów złotych. Dzięki temu, udało się m.in. doposażyć i przebudować Oddział Ginekologii Szpitala Miejskiego im. Raszei i zakupić nowy tomograf dla Szpitala im. Strusia. W tym roku, Miasto wyda jeszcze więcej.

Niezwykle ważną ubiegłoroczną inwestycją była przebudowa i wyposażenie Oddziału Ginekologii Szpitala Miejskiego im. Raszei. Powstała nowa sala pooperacyjna, a gabinety zabiegowe zostały zmodernizowane. Szpital jest bardzo popularny i ma dobrą renomę. Remont i nowe wyposażenie zwiększy prestiż placówki i komfort pacjentek. Inwestycja kosztowała 3,2 miliona złotych.

Na koniec roku oddano również do użytku Oddział Dziennej Rehabilitacji Kardiologicznej MSW im. Strusia. Dzięki temu, w poznańskiej placówce, lekarze mają do dyspozycji specjalistyczny sprzęt, który znacznie wpływa na poprawę możliwości rehabilitacyjnych i umożliwia przyjęcie większej ilości pacjentów.

Do szpitala im. Strusia zakupiono także nowy tomograf, który umożliwia uzyskanie bardziej precyzyjnego wyniku badań i skrócenie czasu oczekiwania na ich przeprowadzenie oraz urządzenie do identyfikacji nerwów, nowe aparaty USG, urządzenie do resuscytacji, nowy aparat rentgenowski, a także m.in. łóżka szpitalne, mobilne kardiomonitory i fotele operacyjne.

Dla POSUM, Miasto kupiło pojazd do transportu medycznego oraz sprzęt medyczny. Modernizację przeszły również gabinety lekarskie i pomieszczenia ośrodka.

Klinika Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych oraz Klinka Otolaryngologii Dziecięcej Szpitala im. K. Jonschera otrzymały specjalistyczny sprzęt, które pozwalają na rozszerzenie oferty działań terapeutycznych i rozszerzenie diagnostyki.

W tym roku, na modernizacje i remonty placówek medycznych w Poznaniu, Miasto zarezerwowało rekordową sumę, bo aż prawie 43 milionów złotych. Oprócz tego, 1,8 miliona złotych przeznaczone będzie na zakup sprzętu medycznego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA