Dzień Bezpiecznego Internetu - policjanci rozmawiali z młodzieżą szkolną

Autor: AK fot. KWP Poznań
REKLAMA

6 lutego, obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji, poznańscy policjanci przeprowadzili działania edukacyjne w Zespole Szkół Handlowych, rozmawiając z młodzieżą o zagrożeniach w sieci.

Internet jest już niemal nieodłącznym elementem życia wielu osób, szczególnie młodych. To dla nich podstawowe źródło informacji, wiadomości ze świata, wymiany poglądów na forach, zawierania przyjaźni czy utrzymywania kontaktu ze znajomymi i rodziną.

Niestety, to także miejsce, w którym na użytkowników czeka wiele zagrożeń. Właśnie dlatego, wiele lat temu ustanowiono Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego w szczególny sposób przypomina się o tym, w jaki sposób można dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich danych w sieci.

W tym roku, Dzień obchodzony był pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci". Zwracano uwagę na takie kwestie jak m.in. budowanie kultury zrozumienia i tolerancji, brak poszanowania innych osób do ich prywatności, cyberprzemoc, „hejt” i seksting.

Policjanci podczas spotkania z młodzieżą zwracali również uwagę na to, co młodzi ludzie sami udostępniają w Internecie i jak szanują swoją prywatność, a także na cyzm polega uzależnienie od Internetu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA