Bezpieczeństwo na stadionie - powstanie parking dla kibiców gości?

Autor: AK fot. Carte

Wojewódzki Zespół Interdyscyplinarny ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych, podsumował kwestie bezpieczeństwa na Stadionie Miejskim w Poznaniu podczas jesiennej rundy sezonu ligowego w Ekstraklasie i omówił stan przygotowania służb do nadchodzącej rundy wiosennej.

W spotkaniu, które zwołał wojewoda wielkopolski, udział wzięli m.in. przedstawiciele straży pożarnej, policji, straży ochrony kolei, Urzędu Miasta, wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego, Lecha Poznań oraz Prokuratury Okręgowej.

Podczas rundy jesiennej, na stadionie przy ul. Bułgarskiej rozegrano 13 meczów. Zabezpieczało je 3358 policjantów, których wspierali strażacy oraz funkcjonariusze straży ochrony kolei. Służby nie odnotowały przypadków, które w negatywny sposób miałyby wpłynąć na bezpieczeństwo kibiców lub mieszkańców.

Pierwsze spotkanie rundy wiosennej sezonu 2017/2018 na własnym boisku, Lech Poznań rozegra 18 lutego z Pogonią Szczecin. Będzie to pierwsze z trzech spotkań o podwyższonym ryzyku, jakie planowane jest w najbliższym czasie.

By odpowiednio przygotować się do przyjęcia kibiców, na stadionie prowadzone są prace modernizacyjne, które mają poprawić bezpieczeństwo, w tym m.in. modernizacja ogrodzenia sektora kibiców gości, podniesienie opłotowania, osłonięcie części ogrodzenia drogi dojścia kibiców gości, zwiększenie strefy buforowej na parkingu szutrowym oraz wymianę punktu depozytowego dla kibiców gości na bardziej funkcjonalny. Prace zostały zlecone po sugestiach otrzymanych od klubu Lech Poznań.

Wojewoda wielkopolski zapowiedział, że prawdopodobnie zwróci się do prezydenta Jaśkowiaka z kwestią stworzenia parkingu dla kibiców gości. Z taką sugestią także zgłosił się klub. Obecnie nie ma oddzielnego parkingu dla kibiców przyjezdnych, a coraz więcej z nich decyduje się na przyjazd samochodem lub zorganizowanych autokarem, a nie transportem zbiorowym. Według szacunków klubu, powinno powstać około 500 miejsc postojowych dla samochodów osobowych lub 25 miejsc dla autokarów. Parking mógłby powstać poprzez utwardzenie części parkingu dla poznańskich kibiców, na wysokości pętli autobusowej przy ul. Wałbrzyskiej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA