Centrum Inicjatyw Senioralnych przypomina o Poznańskich Pudełkach Życia dla seniorów

Autor: AK fot. CIS
REKLAMA

W Centrum Inicjatyw Senioralnych, Centrum Informacji Miejskiej oraz w Centrum Informacji Turystycznej można odbierać Poznańskie Pudełka Życia. Wydawane są zarówno seniorom osobiście, jak i opiekunom osób zależnych, które mieszkają w Poznaniu.

Poznańskie Pudełko Życia powstało z myślą o osobach starszych, w chwili zagrożenia zdrowia i życia. W puszce znajdować się będą najważniejsze informacje m.in. na temat podstawowych danych takiej osoby, a także informacji na temat jej zdrowia i przyjmowanych lekach.

Na specjalnej karcie należy wypisać choroby seniora, alergie, informacje o operajach oraz o zażywanych lekarz. By uwiarygodnić wypisane dane, całość musi podpisać lekarz rodzinny. Dzięki temu, w sytuacji pogorszenia lub zagrożenia życia i zdrowia, ratownik czy lekarz będzie posiadał podstawową wiedzę na temat stanu zdrowia osoby starszej, które są niezbędne w przypadku konieczności przeprowadzenia szybkiej akcji ratunkowej.

W pudełku znajduje się również karta z danymi osoby lub osób, które należy powiadomić w przypadku np. hospitalizacji seniora, konieczności przekazania kluczy do mieszkania lub zaopiekowania się zwierzętami.

Poznańskie Pudełko Życia jest bezpłatne i można je odbierać w Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. ul. Mielżyńskiego 24 oraz w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka 44 i na Starym Rynku w Centrum Informacji TUrystycznej.

Inicjatorzy zachęcają do korzystania z Pudełka, przypominając o możliwości zarówno seniorom, jak i opiekunom osób zależnych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA