10 lat Wizz Air na lotnisku Poznań - Ławica!

Autor: AK
Artykuł sponsorowany

Wizz Air świętuje dziś dziesiąte urodziny swojej bazy na lotnisku Poznań - Ławica. Stolica Wielkopolski była czwartym polskim miastem, w którym linia otworzyła bazę. Z okazji rocznicy, na pasażerów czekają dziś niespodzianki.

Otwarcie bazy Wizz Air nastąpiło 31 stycznia 2008 roku. Poznań dołączył wówczas do Katowic, Warszawy i Gdańska, w których już istniały bazy tego przewoźnika.

Obecnie, na poznańskim lotnisku, niskokosztowa linia lotnicza ma na stałe dwa samoloty, zatrudniając w stolicy Wielkopolski 78 osób - 21 pilotów i 57 członków załogi.

Wizz Air zawitał do Poznania już we wrześniu 2005 roku, gdy odbył się pierwszy lot tą linią do Londynu. Od tego czasu, z usług przewoźnika skorzystało na Ławicy 4 214 352 pasażerów, w tym 211 774 dzieci. Linia regularnie otwiera nowe połączenia - już niedługo, ze stolicy Wielkopolski będzie można polecieć samolotami w charakterystycznych różowych barwach do Rejkiawiku i Dortmundu.

Łącznie, w tym roku, przewoźnik oferuje loty do i z Poznania dla aż 700 tysięcy pasażerów, czyli o 20% więcej niż jeszcze w roku ubiegłym. To aż 12 tras do dziewięciu państw.

W bazie na poznańskim lotnisku, Wizz Air ma dwa samoloty Airbus A320. Najkrótszą trasą przewoźnika z Poznania są loty do Malmo (413 kilometrów), natomiast najdłuższą - do Rejkiawiku - 2585 kilometrów.

Z okazji 10. rocznicy otwarcia bazy, Wizz Air przygotował niespodzianki dla swoich pasażerów - wszyscy podróżni linii na trasach do i z Poznania otrzymują vouchery o wartości 10 euro, które można wykorzystać na dowolnej trasie przewoźnika.

"Poznań był jednym z pierwszych miast, w którym Wizz Air rozpoczął działalność w 2005 roku. Kilka lat po pierwszym locie WIZZ do Londynu Luton otworzyliśmy bazę umieszczając Airbusa A320 na lotnisku oraz zatrudniając lokalną załogę. Od tego czasu znacząco zwiększyliśmy liczbę miejsc w sprzedaży, tworząc nowe miejsca pracy i umożliwiając niskokosztowe podróże coraz większej grupie klientów stymulując jednocześnie rozwój branży turystycznej i lotniczej w Wielkopolsce. Z niesłabnącym zaangażowaniem będziemy nadal działać na rzecz naszych klientów w Poznaniu i całej Polsce, oferując wyjatkową kombinację niskich cen lotów i doskonałej obsługi."
Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air

Zadowolone ze współpracy są również władze lotniska - prezes zarządu, Mariusz Wiatrowski podkreślił, że ważne jest w niej wzajemne zrozumienie, przy jednoczesnym zrozumieniu potrzeb pasażerów. Świętującemu Wizz Airowi, życzy dalszego dynamicznego rozwoju i rozbudowywania siatki połączeń. pozostaje mieć nadzieję, że wiele z nich będzie uruchomionych ze stolicy Wielkopolski.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA