Zawodniczki KU AZS UAM Poznań wygrały turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski kobiet w futsalu

Futbolistki z KU AZS UAM Poznań zwyciężyły w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski kobiet w futsalu. W zawodach rozgrywanych w Szczecinie, rywalizowało 16 uczelni, a poznanianki wygrały wszystkie swoje spotkania.

Turniej rozgrywany był w Szczecinie, w dniach 18-21 stycznia 2018 roku.

Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski stanęły przed trudnym zadaniem, gdy trafiły do wymagającej grupy, w którym musiały zmierzyć się z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Łódź oraz SGGW Warszawa. Pomimo trudnych i doświadczonych przeciwniczek, drużyna UAM z łatwością zajęła pierwsze miejsce w grupie, wysoko pokonując wszystkie zespoły.

W ćwierćfinale, UAM wygrał aż 6:0 z Uniwersytetem Warmińsk-Mazurskim z Olsztyna, by w półfinale, podczas spotkania z Uniwersytetem Szczecińskim o awansie decydowały rzuty karne.

W finale, zawodniczki KU AZS UAM Poznań pokonały AWF Warszawa 3:0, pewnie awansując do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w dniach 15-18 lutego w Warszawie.

Z 16 drużyn, które grały w Szczecinie, awans wywalczyło sześć najlepszych. Poza KU AZS UAM Poznań, w turnieju udział wzięły także dwie inne drużyny z Poznania – Politechnika Poznańska, która zajęła 10. miejsce oraz AWF Poznań, sklasyfikowana na 11. miejscu.