Park Kulturowy coraz bliżej

Autor: AK
REKLAMA

Projekt uchwały w sprawie utworzenia Parku Kulturowego na terenie Starego Miasta w Poznaniu otrzymał pozytywną opinię od radnych z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Jeśli zostanie przegłosowany przez Radę Miasta, rozpocznie się jego wprowadzanie.

Utworzenie Parku Kulturowego ma pomóc w uporządkowaniu przestrzeni, ochronie historycznego krajobrazu, a także wyeksponowaniu architektury. Zapisy m.in. regulują sposób reklamy, ekspozycji towaru, ograniczają billoboardy i banery w przestrzeni oraz ustalają zakres możliwych działań w zakresie prowadzonych remontów.

Wprowadzenie uchwały umożliwi m.in. ograniczenie „krzykliwych” reklam i ujednolici wygląd szyldów na terenie Starego Miasta. To także sposób władz na walkę z klubami go-go. Uchwała wyklucza bowiem możliwość reklamy usług erotycznych oraz nagabywania przechodniów.

Władze miejskie przywołują przykłady innych polskich miast, takich jak m.in. Łódź, Kraków czy Wrocław, gdzie utworzenie Parku Kulturowego pozytywnie wpłynęło na estetykę starówek i ekspozycję walorów architektonicznych.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego przyjęła projekt jednogłośnie. Teraz, trafi on pod głosowanie Rady Miasta. Jeśli i tam uzyska większość głosów, rozpocznie się okres, w którym m.in. przedsiębiorcy i instytucje będą musiały dostosować się do zasad Parku. Potrwa on 12 miesięcy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA