“Wiosłowanie dla WOŚP” – Poznań tuż za podium!

Poznań uplasował się tuż za podium w klasyfikacji miast, które wzięły udział w „Wiosłowaniu dla WOŚP”. Łącznie, podczas akcji, ponad 1500 uczestników „przepłynęło” prawie 800 kilometrów na ergometrze wioślarskim.

Akcja odbyła się w sześciu miastach – Poznaniu, Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Lublinie i Warszawie. Przez 10 godzin wiosłowania, 1580 uczestników, „przepłynęło” 790 kilometrów.

W rywalizacji miast zwyciężył Toruń, gdzie 306 osób „wywiosłowało” 153 kilometry. Na drugim miejscu, po sąsiedzku, znalazła się Bydgoszcz, gdzie 145 km pokonało 290 osób. Na ostatnim stopniu podium znalazł się Gdańsk – 287 osób, przepłynęło 143,5 km.

Poznań znalazł się tuż za trójką najlepszych – 239 osób osiągnęło dystans 119,5 km. Za stolicą Wielkopolski uplasowała się Warszawa (119km, 238 uczestników) oraz Lublin (220 osób, 110 kilomemtrów).

W Poznaniu, w akcji udział wzięli także goście specjalni, w tym m.in. medaliści Mistrzostw Świata i Europy oraz Igrzysk Olimpijskich oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i politycy.