Wspólne patrole straży miejskiej i kontrolerów Strefy Płatnego Parkowania

Autor: AK fot. ZDM

Mieszkańcy Poznania mogą zauważyć na ulicach wspólne patrole strażników miejskich i kontrolerów Strefy Płatnego Parkowania, które odbywają się co kilka dni. Wspólnymi siłami starają się wyeliminować nieprawidłowe i nieopłacone parkowanie wśród kierowców w obrębie Strefy.

W tym tygodniu, wspólne patrole pojawiły się na Jeżycach. Kontrolerzy SPP sprawdzają, czy kierowcy uiścili opłatę za postój w Strefie, natomiast strażnicy zajmują się przypadkami nielegalnego parkowania.

Wielu kierowców chcąc uniknąć płacenia za postój, zostawia samochód na chodnikach i w miejscach niedozwolonych, niszcząc nawierzchnię chodników, zieleń, a także często blokując wjazd czy ograniczając widoczność.

Tylko w ciągu jednego dnia, kontrolerzy na Jeżycach wystawili osiem wezwań do zapłaty za postój w Strefie, a strażnicy kilka mandatów m.in. za parkowanie w miejscu niedozwolonym, parkowanie na tzw.”martwym polu”, parkowanie na kopertach dla osób niepełnosprawnych bez uprawnień do tego i blokowanie bram wjazdowych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA