Noworoczne spotkanie prezydenta z przedstawicielami korpusu konsularnego

Autor: AK fot. UMP

W Urzędzie Miasta odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne prezydenta Poznania z przedstawicielami poznańskiego korpusu konsularnego. Wspólnie podsumowano dotychczasową współpracę i przedstawiono plany na kolejne miesiące.

Prezydent Jacek Jaśkowiak podziękował przedstawicielom korpusu za współpracę w ubiegłym roku. Podkreślił, że Poznań to miasto otwarte, do którego przyjeżdża coraz więcej cudzoziemców.

Podsumowano zrealizowane projekty, w tym m.in. jeden z największych, na skalę światową, czyli otwarcie wystawy Fridy Kahlo w CK Zamek. Było to możliwe, dzięki zaangażowaniu konsula Meksyku. Podkreślono również ważną rolę konsulatu Ukrainy, ponieważ obywatele tego kraju stanowią najliczniejszą mniejszość narodową w stolicy Wielkopolski i często potrzebują pomocy.

Podczas spotkania omówiono również plany na najbliższe miesiące. 2018 rok będzie obfitował w ważne dla Polski i Poznania wydarzenia, w tym przede wszystkim setną rocznicę odzyskania niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W imieniu dyplomatów, dziekan poznańskiego korpusu i Konsul Honorowy Wielkiej Brytanii, prof. Włodzimierz Walkowiak, podziękował także Miastu za projekt „Poznaniacy 36,6”. Podkreślił, że stanowcze podejście władz do problemu nietolerancji wobec osób różnych wyznań, pochodzeniu czy poglądach jest bardzo ważne zarówno dla obcokrajowców przyjeżdżających do Poznania, jak i ich dyplomatycznych przedstawicieli.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA