Noc Biologów zaczęła się o... 9 rano

Autor: AK fot. PZ

Od 9:00 trwa tegoroczna edycja Nocy Biologów, która odbywa się jednocześnie w kilkudziesięciu miejscach w Polsce. W Poznaniu, od rana można było wziąć udział w atrakcjach w Ogrodzie Botanicznym, a od popołudnia do późnych godzin wieczornych, odbywają się one na Wydziale Biologii UAM oraz w Instytucie Genetyki Człowieka i Instytucie Genetyki Roślin.

Tegorocznym hasłem przewodnim imprezy jest "woda to życie". Kilkuset poznańskich uczniów odkrywa tajemnice roślin, które często otaczają ich na co dzień, ale z jakiegoś powodu nie są im znane.

W Ogrodzie Botanicznym mogli wziąć udział w licznych grach edukacyjnych, warsztatach i prelekcjach, podczas których zdobywali wiedzę poprzez aktywne zajęcia. Młodzi poznaniacy musieli m.in. opisać wylosowaną roślinę koledze lub koleżance z pary, by ta mogła ją narysować i rozpoznać. Ten ostatni aspekt okazał się najtrudniejszy, ponieważ uczniowie mieli problem z rozpoznaniem większości z prezentowanych gatunków.

Podczas wydarzenia w Ogrodzie Botanicznym, goście poznawali również m.in. rośliny śródziemnomorskie, a także uczyli się w jaki sposób można przetrwać zimę.

O godzinie 16:00 główne wydarzenia przeniosły się na Wydział Biologii UAM, gdzie można dowiedzieć się m.in. jak wysokie są największe drzewa na świecie i gdzie je można spotkać, a także wziąć udział w grach, zabawach i wykładach. Część atrakcji odbywa się również w Instytucie Genetyki Człowieka i Instytucie Genetyki Roślin.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA