11 prób oszustwa metodą na policjanta w ciągu jednego dnia

Autor: AK

Wystarczył jeden dzień, by poznańscy policjanci otrzymali aż 11 zgłoszeń o próbie oszustwa metodą „na policjanta”. Funkcjonariusze przypominają, by informować osoby starsze o metodach działań oszustów.

Tylko wczoraj, policja odnotowała aż jedenaście prób oszustwa. W każdym przypadku, seniorzy nie dali się nabrać, przerwali połączenie z oszustem i powiadomili mundurowych.

Najczęściej ofiarą padają osoby starsze, a oszuści wykorzystują ich zaufanie do służb mundurowych. Podając się za policjantów i funkcjonariuszy CBŚ, często pod nazwiskami Malinowski, Stępień czy Zieliński, próbują nakłonić seniorów do przekazania im swoich oszczędności.

Zwykle informują przez telefon, że zgromadzone na koncie w banku fundusze są zagrożone, dlatego dobrze jest je wypłacić i przekazać do policyjnego depozytu”.

W innych przypadkach, najpierw oszust dzwoni podając się za członka rodziny i tak manipulując rozmową, by uzyskać jak najwięcej informacji. Po chwili dzwoni kolejna osoba, tym razem podając się za policjanta, który informuje o tym, że poprzedni rozmówca był oszustem, który chce wyłudzić pieniądze. „Funkcjonariusz” prosi ofiarę o udział w prowokacji, podczas której ma przekazać wskazanej osobie pieniądze, by złapać oszusta na gorącym uczynku.

Funkcjonariusze przypominają, że Policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie pieniędzy. Jednocześnie apelują, by informować osoby starsze o sposobach działania oszustów. Może to uchronić seniorów przed utratą oszczędności życia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA