Trzy miliony złotych na dwa lata - Miasto ogłosiło konkurs dotacyjny na projekty obchodów setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Autor: AK fot. UMP

Trzy miliony złotych chce przeznaczyć Miasto na promowanie i upamiętnienie setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W ogłoszonym konkursie dotacyjnym, udział mogą wziąć organizacje samorządowe, które mają pomysły na projekty kulturalno-edukacyjne z okazji obchodów.

Miastu zależy, by obchody rocznicy tak ważnego wydarzenia, były prowadzone na wielu płaszczyznach, na wielką skalę i były skierowane do różnego rodzaju odbiorców. Właśnie dlatego, władze liczą na pomoc organizacji samorządowych, które przedstawią koncepcje kulturowo-edukacyjne.

Na co liczy Miasto? Na nowatorskie, a często i nieszablonowe podejście i połączenie obchodów rocznicy z promowaniem Poznania.

"Chcemy, by były to projekty, których koncepcje uwzględnią np. nowatorskie formy przekazywania wiedzy historycznej, a ich treść podkreśli unikatowość Poznania, jego dziedzictwo kulturowe i lokalną tożsamość mieszkańców."
Justyna Makowska, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania

Najwyżej oceniane będą te pomysły, które wyróżniać się będą wysoką wartością merytoryczną i angażujące uczestników.

"Zależy nam na wartości merytorycznej i artystycznej projektu, ale powiązanej z nowatorską formą. Chcemy, by poznaniacy nie byli tylko biernymi obserwatorami wydarzeń upamiętniających powstanie, ale by poczuli, że to ich święto. Ważne będą też walory wizerunkowe: trafny, dobrze promowany pomysł ma szansę rozsławić naszą lokalną historię także poza Wielkopolską, tak jak dzieje się to z inscenizacją przyjazdu Ignacego Jana Paderewskiego do Poznania 26 grudnia."
Marcin Kostaszuk, zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzedu Miasta Poznania

Na konkurs przeznaczono trzy miliony złotych do realizacji na dwa lata - po 1,5 miliona na 2018 i 2019 rok.

Oferty można składać od 11 stycznia do 5 lutego. Przez cały okres trwania konkursu,będzie możliwość konsultowania projektów z Wydziałem Kultury. Ci, którzy mają pomysł i chcieliby go zgłosić, ale nie wiedzą jak przygotować ofertę, będą mogli skorzystać ze spotkania warsztatowego, jakie zaplanowano na 19 stycznia, o godzinie 13:00, w Sali Białej UMP.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA