Co zrobić, gdy złamana gałąź lub drzewo uszkodzi nam samochód? Kiedy zgłosić się do ZDM po odszkodowanie?

Autor: AK

W ostatnich latach, silne wiatry coraz częściej występują w Polsce. W ubiegłym roku, mieszkańcy Wielkopolski mocno ucierpieli w wyniku szkód, jakie wyrządziły wichury. Wśród zniszczeń, były także uszkodzenia samochodów, na które spadła gałąź, konar lub drzewo. Kiedy można zwrócić się o odszkodowanie do ZDM Poznań?

Wichury, szczególnie zimą i latem to w ostatnich latach częste zjawisko w Polsce. Żywioł zostawia po sobie ogromne zniszczenia. Czasem jednak, wystarczy nawet trochę silniejszy wiatr lub po prostu chore czy stare drzewo, by na nasz samochód spadła gałąź czy konar, uszkadzając pojazd.

Wielu właścicieli zwraca się wówczas do swoich ubezpieczycieli po odszkodowanie i pieniądze na naprawę szkody. Niewielu pamięta, że w niektórych przypadkach, o odszkodowanie można zgłosić się do Zarządu Dróg Miejskich.

Kierowcy najczęściej zgłaszają się do ZDM w przypadku, gdy uszkodzą samochód przez zły stan nawierzchni jezdni. Możliwość taka obejmuje również przypadki, gdy na nasz pojazd spadnie drzewo, konar czy gałąź, które je uszkodzi.

Podstawowym warunkiem do uwzględnienia wniosku jest kwestia zarządcy terenu, na którym doszło do zdarzenia. ZDM odpowiada tylko wówczas, gdy są to grunty pod jego administracją. Na rozpatrzenie sprawy, Zarząd ma 30 dni. Wnioski dostępne są na stronie internetowej ZDM.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA