Poznańska nadzieja olimpijska, Jan Szymański, z Olimpijską Nagrodą Sportową

Autor: AK fot. UMP

Jan Szymański, medalista z Olimpiady sprzed czterech lat, który już za niecały miesiąc reprezentować będzie Polskę i Poznań w XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang, otrzymał Olimpijską Nagrodę Sportową i symboliczny czek.

Jan Szymański wychowywał się na Jeżycach i to tutaj rozpoczynał swoją karierę związaną z łyżwiarstwem od... rolek. Ciężką pracą i determinacją, udało mu się osiągnąć wiele sukcesów na arenie krajowej i międzyarodowej.

Cztery lata temu, wraz z drużyną, zdobył brązoowy medal w wyścigu drużynowym łyżwiarzy szybkich, co uczyniło go pierwszym i do tej pory jedynym wielkopolskim medalistą zimowych igrzysk. W tym roku, obrona medalu niestety nie będzie możliwa, ponieważ do turnieju nie zakwalifikowała się drużyna.

Szymański, zawodnik AZS AWF Poznań, będzie reprezenotwał Polskę na dystansie 1500 metrów. Start w turnieju rozpocznie 13 lutego.

Tuż przed wyruszeniem na ostatnie przygotowania do Igrzysk, Szymański otrzymał z rąk Tomasza Lewandowskiego, zastępcy prezydenta Poznania, Olimpijską Nagrodę Sportową i symboliczny czek na 10 tysięcy złotych.

"Chciałbym wyrazić ogromną dumę i wdzięczność, że Poznań ma swojego olimpijczyka w sportach zimowych. Na pewno cały Poznań będzie trzymać kciuki za łyżwiarzy, ale również pozostałych polskich sportowców startujących w południowokoreańskim Pjongczang"
Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Miasta Poznania
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA