"Galeria bez domu" w Urzędzie Miasta Poznania

Autor: AK fot. PZ ES

Od wczoraj, w budynku Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim można oglądać wystawę mobilną "Galeria bez domu", która składa się z prac w formie pocztówek, przygotowanych przez poznańskich uczniów szkół podstawowych. Listy napisane są do dzieci z obozów dla uchodźców.

Wystawa będzie dostępna w Urzędzie Miasta Poznania przez dwa tygodnie. Potem wyruszy w świat i to dosłownie, bo będzie można ją oglądać w różnych europejskich stolicach.

Pocztówki dla dzieci z obozów uchodźczych powstały podczas warsztatów, które odbywały się w szkołach podstawowych w Poznaniu.

Kampania "Galeria bez domu" ma przypominać o szacunku i godności, jakie należą się każdemu człowiekowi, bez względu na różnice jakie występują między ludźmi. Zwraca także uwagę na zagrożenie dla podstawowych praw człowieka, które zmusza ludzi do zostania imigrantami i porzucenia swojej ojczyzny.

"Gorąco popieram te przedsięwzięcia, które mają przekonać nas wszystkich, by osoby, które przybywają do naszego kraju nie były traktowane z obawą. By były postrzegane jako bracia, osoby którym należy pomóc"
prof. Andrzej Lesicki, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Dzieci napisały krótkie wiadomości do swoich rówieśników. Wśród nich znalazły się m.in. życzenia  bezpiecznego domu, kolegów, zdrowia i jedzenia. Uczniowie zwrócili uwagę na podstawowe problemy jakie dotykają dzieci imigranckie.

Projekt powstał z inicjatywy Centrum Badań Migracyjnych i Migrant Info Point. Wystawa prezentowana będzie również w innych polskich miastach oraz w Budapeszcie, Berlinie, Pradze i Bruksel, gdzie odbędzie się finał kampanii.

Do tej pory, w projekcie udział wzięli uczniowie z SP numer 26, 35, 77 i 87. Autorzy prac pojawili się na wczorajszym wernisażu wystawy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA