Nowe tablice informacyjne na PST już działają

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

19 tablic pojawiło się na przystankach tramwajowych i autobusowych na trasie PST. Dwie inne zamontowano na dworcu autobusowym na os. Sobieskiego. Mają one ułatwić pasażerom dostęp do informacji o czasie rzeczywistym przyjazdu komunikacji miejskiej oraz rozszerzyć system informacji pasażerskiej o kolejne rejony.

Montaż tablic rozpoczął się w listopadzie 2017 roku. Wyświetlany jest na nich rzeczywisty czas przyjazdu tramwaju lub autobusu na przystanek, a także aktualne komunikaty ZTM np. o objazdach, zmianach rozkładu jazdy czy wysokim stężeniu szkodliwych pyłów w powietrzu i darmowej komunikacji zbiorowej.

Tablice są kompatybilne z systemem ITS i posiadają moduł zapowiedzi głosowych, co jest ułatwieniem dla osób niewidomych.

Na trasie PST zamontowano 19 tablic na przystankach tramwajowych i autobusowych oraz dwie duże tablice na dworcu na os. Sobieskiego, które zastąpiły dotychczasowe. Całość została dofinansowana z funduszy unijnych pochodzących z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego WRPO.

Każda tablica posiada także podświetlany zegar tarczowy, a jasność wyświetlanych komunikatów jest uzależniona od panujących aktualnie warunków pogodowych. Wszystkie zostały zabezpieczone przed odbijaniem światła, parowaniem, szronieniem i efektem migotania. Dodatkowo, zamontowano także zabezpieczenia, które mają uniemożliwić brudzenie ich przez ptaki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA