Golden Retrivery znów będą wspierać WOŚP w Poznaniu!

Autor: AK fot. Golden WOŚP, Kasia Walczak, Jakub Kaczmarczyk

Najsłodsi i najbardziej "puchaci" wolontariusze WOŚP znów pojawią się w Poznaniu. Ponad 40 Golden Retriverów już po raz kolejny wspierać będzie zbiórkę pieniędzy w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia 2018 roku.

Psy, wraz z opiekunami, kwestują od 15. Finału WOŚP. Choć pojawiają się w kilku miastach Polski, to właśnie poznańska grupa jest tą najbardziej znaną. Co roku, już od 9 lat, goldeny przyciągają tłumy poznaniaków, którzy chętnie wrzucają pieniądze do puszek WOŚP.

Czworonożni wolontariusze mają bardzo dobry kontakt zarówno z dziećmi jak i osobami starszymi. Psy mają przyjazne usposobienie i są bardzo cierpliwe.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w tę niedzielę, 14 stycznia. Goldeny będzie można spotkać od samego rana na ul. św. Marcin, przed CK Zamek. W samo południe, jak co roku, zaprezentują swoje możliwości na Starym Rynku. Pokaz posłuszeństwa zawsze przyciąga kilkuset widzów.

Po pokazie, psy wraz z opiekunami, przejdą ul. Paderewskiego, Plac Wolności i Gwarną pod CK Zamek, gdzie będą kwestować do godziny 19:45. Od rana, grupa psów i ich opiekunów pojawi się także w Galerii Handlowej King Cross Marcelin.

Psy są jedną z największych poznańskich atrakcji podczas Finałów WOŚP. Każdy może pogłaskać, dać smakołyk i zrobić sobie zdjęcie z czworonożnym wolontariuszem. O smakołyki zadbają opiekunowie zwierząt.

Jednocześnie, organizatorzy prowadzić będą akcję edukacyjną na temat wychowywania psów i obowiązkach, jakie się z tym wiążą.

Zbiórki z udziałem goldenów cieszą się ogromną popularnością. Podczas ośmiu dotychczasowych zbiórek, grupa Golden Retrivery dla WOŚP w Poznaniu, zebrała łącznie ponad 220 tysięcy złotych. Tylko w ubiegłym roku, w "psich" puszkach znalazło się ponad 70 300 złotych!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA