Poznańska Świąteczna Bimba wysoko w rankingu najpiękniejszych europejskich tramwajów!

Autor: AK fot. K. Lesińska/MPK Poznań
REKLAMA

Poznańska Świąteczna Bimba uplasowała się na wysokiej pozycji w głosowaniu na najpiękniejszy świąteczny tramwaj w Europie. Plebiscyt stworzył czeski magazyn branżowy, MHD86, a głosy oddawali internauci z różnych państw. Tramwaj ze stolicy Wielkopolski uległ jedynie węgierskim miastom.

Głosowanie rozpoczęło przed Świętami Bożego Narodzenia. Czeski magazyn informacyjny dotyczący transportu miejskiego MHD86, wybrał najładniejsze świąteczne tramwaje w Europie i zachęcił internautów do głosowania. Z Polski, do ankiety zakwalifikowały się Poznań i Kraków.

Poznańska Świąteczna Bimba uplasowała się na wysokiej pozycji tuż za podium, ulegając jedynie trzem miastom. Zwycięzcą, który zdeklasował rywali okazał się Miskolc (Węgry), zdobywając aż ponad 14 400 głosów! Na drugim miejscu znalazło się inne węgierskie miasto - Debrecen z 1339 głosami. Podim zamyka Budapeszt, a więc stolica Węgier, z 1319 głosami.

Poznańska bimba otrzymała 1290 głosów, wyprzedzając sklasyfikowaną na piątym miejscu Bratysławę (Słowacja), która zdobyła 1232 głosy.

Z pewnością, duży udział w sukcesie Bimby mieli sami poznaniacy, którzy oddawali głosy na poznański tramwaj, do czego sami zachęcaliśmy na naszym portalu.

Drugie polskie miasto uwzględnione w ankiecie, Kraków, zdobył 226 głosów.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA