"Poznań przyciąga" - maturzyści z różnych miast Polski zachęcani do studiowania na poznańskich uczelniach

Autor: AK fot/vid. UMP
REKLAMA

W listopadzie 2017 roku Miasto przeprowadziło kampanię „Poznań Przyciąga”, która ma zachęcać maturzystów z całego kraju do studiowania w stolicy Wielkopolski. Przez kilka tygodni, z uczniami spotykali się nie tylko obecni studenci poznańskich uczelni, ale także znane osoby związane z Poznaniem.

Poznań od lat ma silną pozycję, jako ośrodek akademicki w Polsce, jednak Miasto nie ma zamiaru spoczywać na laurach i chce się promować wśród uczniów - zarówno jako miasto jak i miejsce do studiowania..

W ramach akcji, grupa przedstawicieli studentów oraz osób związanych z Poznaniem, odwiedzała szkoły ponadgimnazjalne w kilkudziesięciu miastach Polski, by zachęcać maturzystów do wybrania poznańskich uczelni.

Specjalny samochód przejechał około 5500 kilometrów i odwiedził 50 szkół w 26 miastach w siedmiu województwach. W spotkaniach udział wzięło ponad 4 tysiące uczniów.

Podczas wizyt, odbywały się dyskusje i forum otwarte. Uczniowie mogli również otrzymać odpowiedzi na wszelkie pytania na temat studiów i samego Poznania. Forma spotkań była zrobiona w taki sposób, by zachęcać młodzież do czynnego udziału.

Nie brakowało również konkursów, których zwycięzcy wygrali dwudniowy pobyt w stolicy Wielkopolski.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA