Tramwaj do stacji Poznań Wschód?

Autor: AK fot. UMP

Kwestie bezpieczeństwa zdominowały spotkanie prezydenta Jaśkowiaka z mieszkańcami osiedla Główna. Przez ponad dwie godziny, rozmawiano również o budowie trasy tramwajowej do stacji Poznań Wschód oraz możliwościach rozwiązania problemów komunikacyjnych w rejonie.

Mieszkańcy zwracali szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Wśród propozycji pojawiła się budowa oświetlenia na przejściach dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Głównej i Studziennej oraz przy ul. Gnieźnieńskiej.

Jednym z głównych argumentów był coraz większy ruch w rejonie. Przewodniczący Rady Osiedla zapewnił, że są plany budowy oświetlenia przy ul. Gnieźnieńskiej, natomiast prezydent Jaśkowiak obiecał poszukanie środków budżetowych na instalację lamp na skrzyżowaniu.

Obecni na spotkani zwrócili również uwagę na stan budynków socjalnych i komunalnych. W tej sprawie, głos zabrał przedstawiciel ZKZL, Karol Przybyszewski, który zapewnił, że bloki spełniają wymagania techniczne, a naprawy są prowadzone na bieżąco, ale przyznał jednocześnie, że wygląd może budzić wątpliwości.

„W planie remontowym mamy drzwi i klatki schodowe, bo na tym zależy mieszkańcom, żeby nikt z zewnątrz nie wchodził i nie dewastował obiektów.”
Karol Przybyszewski, ZKZL


Pojawił się także apel o rozbudowę monitoringu miejskiego w okolicy. Jak argumentowali mieszkańcy, montaż kamer będzie o wiele bardziej opłacalny niż ciągłe naprawy przestrzeni po dewastacjach.

Podczas spotkania poruszono również kwestie komunikacyjne. Prezes PIM wymienił duże inwestycje w rejonie osiedla Główna, a wśród nich przebudowa mostu Lecha, która ma ruszyć w połowie 2018 roku, kontynuowanie przebudowy ul. Gdyńskiej, a także planowane na początek 2019 roku zmiany na Rondzie Śródka. Zapewnił jednak, że trwają prace nad ustaleniem harmonogramu w taki sposób, by działania nie nachodziły na siebie i by w jak najmniejszym stopniu utrudnić poruszanie się po okolicy.

Kwestią, która bardzo interesowała mieszkańców była budowa trasy tramwajowej w okolice stacji Poznań Wschód. Jak wyjaśnił prezes PIM, trasa ta jest już uwzględniona w dokumentach planistycznych miasta. Jednocześnie trwa analiza alternatywnej trasy, obok Rynku Wschodniego, by w ten sposób zapewnić komunikację i węzeł przesiadkowym stale rozwijającym się osiedlom.

„Doprowadzenie tramwaju na dworzec Poznań Wschód umożliwi przesiadki i powstanie węzła transportowego. Musimy to spiąć z Koleją Metropolitalną. Do tego trzeba też myśleć o samym dworcu i jego otoczeniu. W najbliższych latach będziemy szukali finansowania i prowadzili prace projektowe”
Maciej Wudarski, zastępca prezydenta miasta
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA