Świadczenie żłobkowe uchwalone

Autor: Kl
REKLAMA

Rada Miasta uchwaliła świadczenie żłobkowe oraz uchwałę, zgodnie z którą do końca obecnej kadencji przygotowana ma zostać kompleksowa polityka dla ludzi młodych. Radni dokończyli tym samym obrady sesji z 5 stycznia, zerwane przez radnych PiS i PRO.

Uchwalone świadczenie żłobkowe to dopłaty dla rodziców dzieci uczęszczających do żłobków niepublicznych, które od 1 stycznia nie będą już na liście placówek wspieranych przez miasto. Dzięki uchwale dzieci nie będą narażone na zmianę placówki z powodu utraty przez nią dotacji, a jednocześnie nadal będą mogły korzystać z miejskiego wsparcia. Świadczenie w wysokości 600 zł na dziecko na każdy miesiąc będzie wypłacane maksymalnie do 31 sierpnia 2019 roku i będzie przelewane na konto placówki.

Podczas czwartkowego dokończenia sesji radni zdecydowali się także na podjęcie uchwały w sprawie przygotowania przez miasto dokumentu ustanawiającego politykę wobec młodych. Dotyczyć to ma osób z przedziału 15-29 lat. Autor uchwały radny Tomasz Wierzbicki powiedział: - Chcę aby najważniejszym elementem tej polityki była diagnoza sytuacji młodych w naszym mieście - wyjaśnił. Wcześniej uchwała uzyskała wsparcie Młodzieżowej Rady Miasta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA