ul.Wodna z nową, prostą nawierzchnią

Autor: kl

W przyszłym roku zmieni się ul. Wodna. Piesi będą chodzić po wygodnym, równym bruku. Łatwiej poruszać się będzie też rowerzystom i osobom niepełnosprawnym na wózkach. 

Obecnie na ul. Wodnej swoje prace kończy Aquanet. Tam gdzie konieczna była ingerencja w nawierzchnię zostanie ona odtworzona tymczasowo. Tak, by jeszcze w tym miesiącu ulica była przejezdna
informuje Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

ZDM, Aquanet oraz Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków wraz z Maciejem Wudarskim, zastępcą prezydenta Miasta Poznania, ustalili że w przyszłym roku na ul. Wodnej przeprowadzona zostanie kompleksowa wymiana nawierzchni.
Po zakończeniu robót będzie ona w standardzie, który jest na pobliskiej ul. Woźnej, gdzie w tym roku położono zeszlifowany z jednej strony kamienny bruk. Wykorzystanie starej kostki obniża koszt takiej zmiany.

Przetarg na wykonanie prac zostanie ogłoszony wiosną przyszłego roku, a prace mają ruszyć w pierwszym półroczu 2018. Nie będą one prowadzone na krótkim odcinku w pobliżu skrzyżowania z ul. Garbary, gdzie znajduje się asfaltowa nawierzchnia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA