Prezydenci Poznania z okazji 6 grudnia odwiedzili przedszkola

Autor: lp

6 grudnia to wyjątkowy dzień - przekonały się o tym przedszkolaki z Poznania, których odwiedzili niezwykli goście. Prezydent miasta Jacek Jaśkowiak i jego zastępcy wcielili się na kilka godzin w świętych Mikołajów i rozdali upominki dzieciom.

Prezydent Jacek Jaśkowiak odwiedził przedszkole nr 182 "Król Elfów". Przeczytał maluchom fragment bajki o Czerwonym Kapturku i wręczył upominki: m.in. owoce i bajki. Dzieci opowiedziały mu o swoich ulubionych zabawkach i zdradziły, co już wcześniej dostały od świętego Mikołaja. Opowiadały o wymarzonych prezentach i oczywiście zapewniły, że były bardzo grzeczne. W podziękowaniu wręczyły prezydentowi miasta figurkę skrzata - "króla elfów".

Zastępca prezydenta Maciej Wudarski wcielił się w świętego Mikołaja w Przedszkolu nr 66, do którego chodził jako dziecko. Wręczył przedszkolakom upominki, a przy okazji pokazał im swoje zdjęcie z lat przedszkolnych i podzielił się wspomnieniami z tego czasu. Wówczas ulubioną zabawą jego i innych dzieci było polowanie na piłki tenisowe, które wpadały do przedszkolnego ogrodu z sąsiednich kortów. Okazało się, że dzisiaj jest podobnie. Na koniec spotkania przedszkolaki wręczyły prezydentowi prezent: wielkiego Mikołaja.

W przedszkolu nr 2, które odwiedził zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski, na gościa czekała niespodzianka. Maluchy przygotowały dla niego przedstawienie i zaśpiewały piosenkę. Dostały upominki, ale same również wypytały prezydenta, czy był grzeczny. Na pożegnanie dały mu słodki prezent: słoiczek miodu.

Prezydent Jędrzej Solarski wręczył upominki dzieciom z Przedszkola nr 89. Atmosfera była bardzo świąteczna, a przedszkolaki  odwdzięczyły się zaśpiewaniem piosenki. Z kolei prezydent Tomasz Lewandowski obdarował świątecznymi upominkami dzieci z Przedszkola nr 25 - maluchy bardzo ucieszyły się z wizyty świętego Mikołaja. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA