Laptopy dla uczniów rozdane

Autor: kl

Uczniowie Zespołu Szkół Komunikacji, którzy stracili swoje laptopy podczas oberwania sufitu, dostali od miasta nowy sprzęt. Młodym informatykom komputery przekazał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W chwili wypadku uczniowie klasy III e, informatycznej, znajdowali się w pracowni komputerowej. Część z nich na prośbę nauczyciela przyniosła tego dnia ze sobą własne laptopy - mieli przygotowywać stronę internetową. Zanim jednak zdążyli to zrobić, w sali zarwała się część sufitu, a spadające cegły uszkodziły komputery czterech uczniów. Miasto Poznań postanowiło zrekompensować uczniom straty.

- Wiem, że dla was to bardzo ważne narzędzie służące do nauki i pracy -  mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, wręczając laptopy uczniom. - Dla informatyka dzień bez komputera jest dniem straconym, dlatego chcieliśmy przekazać Wam nowy sprzęt jak najszybciej. Wierzę, że się sprawdzi i będziecie z niego korzystać.

Uczniowie przyznają, że laptopy się im przydadzą.

- To naprawdę fajny gest - ocenia Mikołaj Koszczyc, jeden z uczniów. - Laptopy, na których pracowaliśmy w klasie, nie działają, nie wiadomo, czy da się je jeszcze odratować. Bez nich nie mamy na czym pracować, więc dziękujemy.

Okoliczności oberwania sufitu zostaną dokładnie zbadane, a miasto pomoże szkole w naprawie dachu i remoncie sali. Pozostałe sale dydaktyczne nie ucierpiały, a budynek jest bezpieczny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA