Współpraca Poznania z Bolonią oficjalnie zainaugurowana

Autor: AK fot. UMP

We wtorek oficjalnie zainaugurowano współpracę Poznania z Bolonią w ramach umowy o miastach partnerskich. Zastępca prezydenta Miasta, Mariusz Wiśniewski, spotkał się z dyrektorem Gabinetu Miasta Bolonia, Giuseppe De Biasi.

Decyzję o nawiązaniu formalnej współpracy między miastami podjęli radni miejscy podczas głosowania, które odbyło się 7 listopada.

Wczoraj, 5 listopada, przedstawiciele obu miast zainicjowali przedsięwzięcie.

"Zależy nam na Europie, to jeden z powodów nawiązania tego partnerstwa. Ale jest wiele wspólnych spraw, które łączą Poznań i Miasto Metropolitalne Bolonia. Wspomnę o naszych uniwersytetach, ale również o trosce o zrównoważony rozwój. Ten rozwój rozciąga się od środowiska, aż do kultury. Łączy nas także strategiczne myślenie o rozwoju metropolii"
Giuseppe De Biasi

Współpraca stolicy Wielkopolski z Bolonią trwa od lat i w ostatnim czasie coraz mocniej się zacieśnia. Partnerstwo ma polegać m.in. na wymianie doświadczeń, dobrych praktyk, projektów z zakresu innowacyjności, gospodarki, kultry, turystyki, polityki społecznej czy energii.

Oba miasta szczególnie liczą na współpracę w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i rewitalizacji. Partnerzy chcieliby również zwiększyć ruch turystyczny pomiędzy regionami.

Miasto Metropolitalne Bolonia jest stolicą Emilii-Romanii, jednego z najbogatszych i najbardziej rozwiniętych regionów w Europie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA