Rusza pierwsze w Poznaniu Forum Rozwoju Miast

Autor: AK

W środę, 6 grudnia, rozpoczyna się pierwsze w Poznaniu Forum Rozwoju Miast. Eksperci z całego świata rozmawiać będą przy udziale publiczności o możliwości wykorzystania potencjału miasta i postrzeganiu jego rozwoju. Kongres potrwa do jutra.

W wydarzeniu udział weźmie około 450 gości, wśród których znajdują się przedsiębiorcy,s amorządowcy, politycy, aktywiści społeczni i naukowcy.

Kongres odbywa się w dniach 6-7 grudnia i został podzielony na dwie sfery. W pierwszej, która odbywa się dzisiaj, uczestnicy skupią się na haśle "miasto dla mieszkańców". Rozmowy nakierowane będą na podnoszenie standardu życia mieszkańców, który ma być oparty na dialogu i zaangażowaniu biznesu, organizacji społecznych i samych mieszkańców.

Drugiego dnia, uczestnicy będą rozważać hasło "mieszkańcy dla miasta". Poruszone zostaną wątki m.in. roli miasta w inspirowaniu inicjatyw oddolnych czy budowy kapitału społecznego.

W programie znalazły się warsztaty dla mieszkańców, a także debata z udziałem publiczności. Podczas kongresu odbędzie się również finał konkursu "Miasto dla mieszkańców - mieszkańcy dla miasta", którego celem jest promocja oddolnych inicjatyw.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA