Poznań gospodarzem Akademickich Mistrzostw Świata w Futsalu w 2020 roku

Autor: AK

Już za trzy lata, w 2020 roku, Poznań będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Świata w Futsalu. Dla stolicy Wielkopolski to nie tylko okazja do oglądania sportu na wysokim poziomie, ale także promowania Miasta na arenie międzynarodowej.

Poznań był juz gospodarzem Akademickich Mistrzostw Świata w futsalu w 2006 roku, a także Akademickich Mistrzostw Europy w 2015 roku.

Poznańska delegacja przedstawiła kandydaturę miasta w październiku w Lozannie. Do stolicy Wielkopolski przekonywali Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta, Piotr Kuś z AZS Poznań, a także Ewa Bąk i Maciej Młodzik z UMP.

O możliwość organizacji imprezy ubiegło się kilkadziesiąt miast. Akademickie Mistrzostwa Świata tworzy łącznie 27 imprez. Wśród wyróżnionych, znalazł się Poznań.

To świetna wiadomość, nie tylko dla kibiców, którzy będą mogli oglądać rozgrywki na światowym poziomie, ale także dla samego Miasta, ponieważ to dobra reklama na arenie międzynarodowej.

„Dzięki organizacji futsalowych AMŚ w Polsce zielone światło zapala się z kolei przed akademickimi reprezentacjami naszego kraju w tej dyscyplinie - kobiet i mężczyzn - które w tej sytuacji zyskają większe możliwości prowadzenia intensywnych przygotowań i gier z ciekawymi przeciwnikami.”
Piotr Kuś, pełnomocnik Zarządu Głównego AZS ds. Futsalu
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA