Mieszkańcy Woli chcą lepszej komunikacji z centrum miasta

Autor: AK fot. UMP

Transport i komunikacja miejska zdominowały ostatnie spotkanie prezydenta Jaśkowiaka z mieszkańcami poznańskiej Woli. Poznaniacy chcieliby lepszego skomunikowania okolicy z centrum Poznania.

Szczególnie aktywni w tej kwestii byli mieszkańcy os. Lotników Wielkopolskich, którzy licznie przybyli na spotkanie. Zaprezentowano m.in. filmik, na którym przedstawione było dojście z osiedla do pętli tramwajowej na Ogrodach.

Mieszkańcy złożyli wniosek, w którym proszą o dojazd do osiedli autobusów miejskich lub zmianę trasy którejś z linii, która mogłaby mieć przystanek np. na ul. Polskiej. Prezydent zapewnił, że przedłużenie trasy tramwajowej w rejon ul. Polskiej i Dąbrowskiego jest jedynie kwestią czasu.

Zdaniem mieszkańców, skomunikowanie okolicy z centrum miasta poprawiłoby także ustawienie stacji roweru miejskiego. W tej kwestii, Jacek Jaśkowiak miał jednak wątpliwości. Jak zauważył, w tym przypadku, rowery ze stacji zabierane byłby rano, a „wracały” dopiero wieczorem, co nie do końca pasuje do idei stacji PRM. Tu, z pomysłem na pogodzenie tych dwóch spraw wyszedł z kolei zastępca prezydenta, Maciej Wudarski

„Rozwiązaniem mogłyby być rowery bezstacyjne, tzw IV generacji. Rozważamy ich wprowadzenie w najbliższych latach. Wówczas nie byłaby konieczna budowa stacji”
Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta

To nie jedyne kwestie podnoszone przez mieszkańców podczas spotkania. Pasażerowie zwrócili uwagę na problemy z wejściem do autobusów na ul. Dąbrowskiego, w kierunku Ogrodów. Szczególnie uciążliwe jest to w godzinach porannych. Prezydent Jaśkowiak zapewnił, że przyjrzy się sprawie.

Podczas dyskusji, rozmawiano również na temat tzw. bramy zachodniej oraz przebudowy ul. Lutyckiej od ronda Obornickiego. Obejmie ona m.in. budowę wiaduktu nad linią kolejową numer 354, prowadzącą w kierunku Piły.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA