Dla chorego Tymka sprowadzili 50 ton śniegu ze Szwajcarii

Autor: AK vid. x-news

Dwa miliony złotych - tyle jest potrzebne na leczenie 6-letniego Tymka z podpoznańskich Złotnik. Chłopiec choruje na rzadki i złośliwy nowotwór mózgu, który może być leczony w USA. W niedzielę, w parku Wieniawskiego zorganizowano specjalny piknik, podczas którego zbierane były fundusze na terapię dziecka. Jedną z atrakcji był… śnieg ze Szwajcarii.

Tymon cierpi na rzadką i złośliwą odmianę raka mózgu. Leczenie możliwe jest jedynie w USA. By móc ją sfinansować, zorganizowano zbiórkę pieniędzy, która cały czas trwa na portalu siepomaga.pl. Do tej pory, udało się zebrać ponad 1,7 miliona, ale zbiórka trwa jeszcze tylko tydzień.

W niedzielę, by nagłośnić akcję, a także by móc przeprowadzić zbiórki i aukcje stacjonarne, zorganizowano specjalny Snow Piknik Ratujmy Tymka. Udział w imprezie wzięły tłumy poznaniaków.

Specjalnie z tej okazji sprowadzono 50 ton śniegu ze Szwajcarii. Dzięki temu, choć w Poznaniu jeszcze nie ma jeszcze białego puchu, można było zjeżdżać na sankach, rzucać się śnieżkami czy jeździć na snowboardzie.

Ani Tymek, ani jego rodzice, nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu. Trwają przygotowania do kolejnej operacji chłopca i cała rodzina przebywa w szpitalu, ale jest wzruszona ogromnym odzewem wśród ludzi.

Zbiórka online na portalu siepomaga.pl, odbywa się TUTAJ.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA