Choinka rozbłysła światłem

Autor: Alicja Wesołowska foto Adrianna Balińska; vid. Mikołaj Rój

Trzy, dwa, jeden! - tłumy poznaniaków odliczały w sobotę przed Ratuszem ostatnie sekundy przed uroczystym rozświetleniem miejskiej choinki. Iluminację włączył Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta i dzieci, które z rodzicami przyszły na Stary Rynek.

Poznaniaków i turystów, którzy przyszli w sobotni wieczór przed Ratusz, powitał prezydent Poznania. - Przed nami okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia - podkreślił Jacek Jaśkowiak. - To piękny czas. Cieszę się, że dziś jest nas tu tak wielu - pamiętajmy, żeby w te święta również nikt nie czuł się samotny.

Do rozświetlenia choinki prezydent zaprosił dzieci, które przyszły z rodzicami na Stary Rynek. Zapalone światełka poznaniacy przywitali gromkimi oklaskami. W powietrze wystrzelono konfetti, po czym Marta Podulka, piosenkarka i kompozytorka, zaśpiewała świąteczną piosenkę pt. "Ludzkim głosem".

Po minikoncercie był czas, żeby zrobić sobie rodzinne zdjęcia przy choince, obejrzeć iluminacje przy fontannach czy porozmawiać chwilę z prezydentem miasta. Rozświetlenie choinki uroczyście zainaugurowało drugą część Betlejem Poznańskiego.

-  Zapraszam do wspólnej zabawy tutaj, na Starym Rynku, ale również na placu Wolności - mówiła Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska, która współorganizuje Poznańskie Betlejem. - Mam nadzieję, ze wszystkie atrakcje, jakie dla Państwa przygotowaliśmy, spełnią Wasze oczekiwania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA